OSP Wronki
OSP Wronki.

OSP Wronki.

Pożar trawy Wronki ul.Sierakowska. Plama oleju ul. Lipowa i Górna Nowa Wieś Gmina Wronki. Pożar lasu Szostaki Gmina Wronki.

W dniu 18 kwietnia 2013r. o godz. 12.12 dwa zastępy OSP Wronki gasiły pożar trawy przy ulicy Sierakowskiej we Wronkach.

Następnie o godzinie 15.20 dwa zastępy OSP Wronki zostały zadysponowane do usunięcia plamy oleju na ulicy Lipowej i Górnej w Nowej Wsi. Plama miała długość około dwóch kilometrów. Działania straży pożarnej polegały na użyciu nowoczesnego środka odtłuszczająco-neutralizującego Sintan, do jej neutralizacji. Sintan jest to skuteczny i nowoczesny środek, znany i stosowany od lat na całym świecie. Preparat Sintan znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie występują produkty naftowe, są to: rafinerie, transport, lotniska, nabrzeża portowe, ratownictwo chemiczno- ekologiczne, zakłady przemysłowe, stacje paliw, garaże i parkingi a również garaż i podjazd przed Twoim domem. Skład Sintanu gwarantuje bezpieczeństwo dla użytkownika, środowiska naturalnego i czyszczonych powierzchni. Preparat Sintan profesjonalnie usuwa zanieczyszczenia produktami ropopochodnymi z każdej powierzchni utwardzonej: betonu, kostki brukowej, kamienia naturalnego, asfaltu, metalu, szkła, wykładzin podłogowych, tworzyw sztucznych, wszystkich tkanin i drewna. Sintan w prosty a jednocześnie bezpieczny dla użytkownika sposób doprowadza wszystkie frakcje olejów i smarów do postaci, w której zmniejszają swoją lepkość. Sintan dokładnie penetruje podłoże i usuwa skażenia olejowe z głębszych warstw powierzchni porowatej, w krótkim czasie ulega biodegradacji.

O godzinie 16.40 OSP Chojno, OSP Jasionna i OSP Rzecin zostały zadysponowane przez dyżurnego PSK Szamotuły do gaszenia pożaru lasu w miejscowości Szostaki, Nadleśnictwo Potrzebowice, aby pomóc w gaszeniu pożaru lasu jednostkom straży pożarnej z powiatu międzychodzkiego i czarnkowsko - trzcianeckiego.

Dołącz do nas
Google+