OSP Wronki
OSP Wronki

OSP Wronki

Wypadek w Ćmachowie

 

 

    W dniu 30 lipca 2013 roku, o godz. 19.24, dyżurny PSK Szamotuły zadysponował dwa zastępy OSP Wronki, jeden zastęp JRG Szamotuły i jeden zastęp OSP Ćmachowo do wypadku na skrzyżowaniu drogi Wronki Sieraków, droga nr 182 w Ćmachowie, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki BMW I Renault Clio.

   Kierująca samochodem Renault Clio jadąc drogą 182 od strony Sierakowa i skręcając z drogi 182 w drogę do Biezdrowa, prawdopodobnie wymusiła pierwszeństwo i zderzyła się z jadącym od Wronek w kierunku Sierakowa samochodem BMW. Kierowca BMW chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał na bok i stracił stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo, a potem zderzył się z drzewem z lewej strony drogi. W wyniku tego samochód BMW przewrócił się na bok i zatrzymał kilkadziesiąt metrów dalej na środku jezdni. Obaj kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach, poszkodowany został kierowca BMW, został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Szamotułach.

  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu BMW, kierowaniu ruchem drogowym, neutralizacji rozlanego oleju z pojazdu BMW, odłączeniu akumulatorów w samochodach. Usunięciu pojazdów na pobocze drogi.

Dołącz do nas
Google+