OSP Wronki
Wronki

Wronki

Działania OSP Wronki

W dniu 10 marca 2015 roku, o godz. 15.45, do PSK Szamotuły wpłynął alarm z sytemu automatycznego wykrywania pożaru w DPS Nowa Wieś, dyżurny natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy OSP Wronki i JRG Szamotuły. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się że do załączenia systemu alarmowania doszło podczas prowadzonych w DPS Nowa Wieś prac remontowych. Po sprawdzeniu całego budynku, stwierdzono, że nie ma tam żadnego zagrożenia.

O godz. 16.15, jeden zastęp OSP Wronki na podnośniku koszowym został zadysponowany do pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Dworcowej w Szamotułach, pomiędzy kinem a pocztą.

O godz. 17.05, trzy zastępy OSP Wronki zostały zadysponowane do udzielenia pomocy ciężko chorej kobiecie, mieszkającej przy ulicy Kościuszki we Wronkach. Ze względu na brak obecności Zespołu Ratownictwa Medycznego, który w tym czasie znajdował się na interwencji w innym miejscu, do udzielenia niezbędnej pomocy zadysponowano ratowników z OSP Wronki. Jeden zastęp OSP Wronki udzielał pomocy chorej i przygotowywał ją do transportu do szpitala, drugi zastęp przewiózł lekarza z śmigłowca LPR, który wylądował pod murem Zakładu Karnego we Wronkach przy Ulicy Mickiewicza, do chorej. Trzeci zastęp OSP Wronki zabezpieczał miejsce lądowania śmigłowca LPR. Po udzieleniu niezbędnej pomocy chorej kobiecie przez lekarza LPR, została ona przy pomocy karetki ZRM przetransportowana do szpitala w Szamotułach. Czas przylotu śmigłowca LPR z Poznania do Wronek to 10 minut. Podczas zabezpieczania miejsca lądowania śmigłowca LPR doszło do pożaru gałęzi na ogródkach działkowych przy ulicy Polnej we Wronkach, do tego zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp OSP Wronki, który po zakończeniu działań na ogródkach działkowych wrócił do zabezpieczania miejsca lądowania śmigłowca LPR. Działania OSP Wronki zostały zakończone o godz. 18.25, po przetransportowaniu lekarza na pokład śmigłowca, który następnie odleciał do Poznania.

Foto: http://mojewronki.pl/

Dołącz do nas
Google+