OSP Amica Wronki
Amica Wronki - Centrum Serwisowe.

Amica Wronki - Centrum Serwisowe.

Amica Wronki - Centrum Serwisowe.

W dniu 14 listopada br. Ochrona zakładu została poinformowana o pożarze na wydziale Centrum Serwisowego.
Pracownik Ochrony zakładu alarmuje OSP Amica oraz powiadamia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Szamotułach o zaistaniałym pożarze.
Na miejsce zdarzenia udają się dwa zastępy OSP Amica.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej ratownicy zuważyli, że nastąpiła już ewakuacja pracowników na zewnątrz budynku, wyłączony został dopływ prądu elektrycznego oraz otrzymali informację o jednej osobie poszkodowanej, która może znajdować się w hali.
Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji jednej osoby poszkodowanej, udzieleniu pomocy medycznej oraz ugaszeniu pożaru .
Głównym celam ćwiczeń na obiekcie było sprawdzenie czasów dojazdu sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej do obiektu, sprawdzenie możliwości ewakuacji i udzielaniu pierwszej pomocy medycznej, ocena wzajemnej współpracy służb i podmiotów przewidzianych do współdziałania.
Była to również okazja do zapoznania się z obiektem, z zagrożeniem pożarowym, zaopatrzeniem wodnym oraz z drogami ewakuacyjnymi.
Doświadczenia nabyte podczas tych działań z pewnością będą procentowały przy prowadzeniu realnych akcji.
Po zakonczeniu ćwiczeń kierownik wydziału oprowadził ćwiczących strażaków po obiektach w celu zapoznania się z występującymi zagrożeniami oraz warunkami budowlanymi.

 

Dołącz do nas
Google+