OSP Amica Wronki
Pożar

Pożar

Pożar garażu

W środę 13 marca br. o godz. 22.18 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze drewnianego garażu w miejscowości Popowo gm. Wronki.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt OSP Amica, trzy zastępy (GCBA, GBARt, SLRr) z Jednostki
Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, cztery zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Chojno, Pogotowie Ratunkowe oraz powiadomił Policję i Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek Straży Pożarnej ratownicy zastali palący się drewniany garaż, który był przybudowany do budynku mieszkalnego.
Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się garaż, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie budynku mieszkalnego, przeszukaniu budynku w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych, wyniesieniu butli propan - butan i jej schłodzeniu, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej pomieszczeń w celu wykluczenia ukrytych ognisk pożaru.
Spaleniu uległ drewniany garaż, samochód osobowy Citroen C5 oraz narzędzia warsztatowe.
Straty wyniosły 30 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.
W akcji trwających 3 godz. brało udział 39 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach i jednostek OSP, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Foto: Szamotuły Nasze Miasto

Dołącz do nas
Google+