OSP Swarzędz
Już wkrótce przetarg na nowy wóz GCBA

Już wkrótce przetarg na nowy wóz GCBA

W połowie roku dotrze do nas nowy wóz na wyposażenie naszej jednostki.Urząd Miasta i Gminy Swarzędz wkrótce ogłosi przetarg

Flota swarzędzkiej OSP składa się obecnie z dwóch wozów pożarniczych. Jeden z nich to wysłużony już Jelcz 004, wyprodukowany w roku 1980, a przed OSP Swarzędz pełniący służbę w Swarzędzkich Fabrykach Mebli. Nowy samochód ma zastąpić 35-letniego, jak pieszczotliwie mówią o nim strażacy, jelonka.

Gmina kupi nowy pojazd we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Koszt całego projektu wyniesie 1 000 000 zł, a wspomniany wyżej WFOŚiGW pokryje 80% kosztów, czyli 800 000 zł. 

- Przedmiotem projektu jest zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu z napędem uterenowionym 4×4, z kabiną załogi 6-osobową, z pompą i zbiornikami środków gaśniczych (m.in. zbiorniki na wodę i pianę), z funkcją ograniczania stref skażeń wraz z zintegrowanym wyposażeniem wg normy PN-EN 1846-1 S-2-6-5000-8/24-1 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (…) w Swarzędzu – czytamy na stronie UMiG.

zdj. www.osp-swarzedz.pl / www.isns.pl

Dołącz do nas
Google+