OSP Kobylnica
Walne Zebranie OSP Kobylnica

Walne Zebranie OSP Kobylnica

W niedzielę 23 lutego odbyło się Walne zebranie członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy. W zebraniu oprócz członków OSP udział wzięli zaproszeni goście. V-ce przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu Barbara Czachura, Komendant Gminny Sławomir Kaźmierczak, prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Swarzędzu Katarzyna Turkiewicz, V-ce prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Marek Baumgart.

W dniu zebrania Ochotnicza Straż Pożarna w Kobylnicy liczyła 91 członków w tym 18 kobiet, 6 członków honorowych i 3 wspierających. W jednostce funkcjonuje JOT kategori II liczący 30 osób w tym 5 kobiet. W skład JOT-u wchodzą strażacy którzy mają wszelkie niezbędne badania i szkolenia umożliwiające udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Po przedstawieniu sprawozdania z działalności i sprawozdania finansowego oraz komisji rewizyjnej Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy otrzymał absolutorium jednogłośnie. W minionym roku kobylniccy strażacy zanotowali 230 akcji ratowniczo-gaśniczych. 60-pożary; 164-miejscowe zagrożenia:( wypadki i kolizje drogowe 36; usuwanie skudów anomalii pogodowych drzewa i podtopienia 27 razy; usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych 80 razy; pomoc pogotowiu 8; usuwanie plam ropopochodnych 10 i inne ) oraz 6 alarmów fałszywych. Na terenie Gminy odnotowano 198 interwencji poza terenem Gminy 32 akcje. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych a 19 osób odniosło obrażenia wymagające hospitalizacji.
Strażacy z Kobylnicy organizowali również działania prewencyjne: udział w akcji Bezpieczny Senior, pokazy i szkolenia dla mieszkańców Gminy Swarzędz, wizyty w przedszkolach i szkołach na terenie Gminy Swarzędz, warsztaty dla uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników ochrony, próbne ewakuacje w szkołach i przedszkolach oraz zakładach pracy na terenie Gminy

Dołącz do nas
Google+