OSP Kobylnica
Pożar piwnicy

Pożar piwnicy

W sobotę 29 marca o godz. 20 doszło do pożaru w Kobylnicy przy ul Krańcowej. Pożar wybuchł w piwnicy domu jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej. Do akcji natychmiast wyjechały dwa zastępy z Kobylnicy i Swarzędza oraz jednostka JRG-3 z Antoninka.

Już po kilku minutach kobylniccy strażacy byli na miejscu i przystąpili do działań ratowniczych. W przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono iż wszyscy mieszkańcy opuścili budynek. Pożar rozprzestrzeniał się w pomieszczeniach piwnicy budynku, panowało bardzo silne zadymienie. Kobylniccy strażacy odłączyli prąd i ubrani w aparaty powietrzne weszli wraz z linią szybkiego natarcia do środka zadymionej piwnicy by ugasić ogień. Ponadto udzielili wsparcia psychicznego mocno zdenerwowanemu kilku letniemu chłopczykowi obdarowując go pluszowymi maskotkami.
Podczas gdy strażacy z Kobylnicy prowadzili działania gaśnicze i oddymiające strażacy ze Swarzędza udzielali kwalifikowanej pomocy przedmedycznej trzem osobom poszkodowanym do czasu przybycia karetki pogotowia. W wyniku pożaru trzy osoby trafiły do szpitala. Działania ratownicze trwały 105 minut. Strażakom udało się opanować pożar w piwnicy i nie dopuścić by przedostał się on na część mieszkalną budynku.

Dołącz do nas
Google+