OSP Kobylnica
Wypadek

Wypadek

21 marca o godz. 8:55 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze nr 5 pomiędzy Uzarzewem a Bugajem na 166 kilometrze. Ze zgłoszenia wynikało iż samochód osobowy wypadł z drogi jedna osoba jest uwięziona w samochodzie.

Po kilku minutach strażacy z Kobylnicy byli na miejscu i przystąpili do działań ratowniczych. Samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża że jedno koło wraz z częścią zawieszenia zostało wyrwane i przeleciało na druga stronę jezdni. Kierująca samochodem kobieta znajdowała się wewnątrz samochodu. Strażacy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego oraz zestawu hydraulicznego ratownictwa drogowego i przystąpili do działań medycznych przy osobie poszkodowanej.
Na miejsce zdarzenia przybyły kolejne zastępy strażaków z Biskupic, Pobiedzisk i JRG-1 oraz karetka pogotowia i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po wydobyciu z rozbitego samochodu osoba poszkodowana została zabrana przez śmigłowiec LPR do szpitala. Dodatkowo strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator i kierowali ruchem. Okoliczności zdarzenia bada przybyły na miejsce patrol Policji. Działania trwały 85 min.

Dołącz do nas
Google+