OSP Kobylnica
Tragiczny wypadek w Kobylnicy

Tragiczny wypadek w Kobylnicy

To już trzecia ofiara śmiertelna w tym roku. Dzisiaj o godz. 7:13 zostaliśmy wezwani do wypadku drogowego za Kobylnicą w kierunku na Gniezno. Dojazd do miejsca zdarzenia był bardzo utrudniony z powodu oblodzonej drogi.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozbite dwa samochody osobowe w których byli uwięzieni kierowcy oraz samochód ciężarowy z naczepą rozrzucone na odcinku ok 100 m. Strażacy natychmiast rozpoczęli walkę o życie dwóch kobiet które kierowały pojazdami osobowymi. Działania ratownicze znacznie utrudniała oblodzona droga ratownicy mieli problemy z utrzymaniem równowagi a trzeba było jeszcze pracować ciężkimi narzędziami hydraulicznymi do ratownictwa drogowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do zakleszczonych osób przy pomocy zestawu narzędzi hydraulicznych. Niestety u jednej z kobiet kierujących samochodem osobowym lekarz stwierdził zgon. Druga z kierujących została wydobyta z samochodu i odwieziona do szpitala.
Droga była zablokowana przez 4,5 h. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Kobylnicy,Swarzędza, JRG 3 i JRG4 dwa zespoły Ratownictwa Medycznego ,Policja oraz prokurator.

Dołącz do nas
Google+