OSP Kobylnica
Pracowity tydzień

Pracowity tydzień

Po względnie spokojnych dwóch tygodniach dla kobylnickich strażaków mijający tydzień był bardzo pracowity. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę 20 lipca wtedy to strażacy zostali wezwani do usunięcia gniazda szerszeni w Swarzędzu przy ul. Strzeleckiej.

Poniedziałek przyniósł aż siedem interwencji. Pierwszy alarm przyszedł o godz. 10:45 dotyczył usunięcia gniazda szerszeni w Swarzędzu przy ul Zamkowej. Strażacy wrócili do bazy po 45 min. akcji. Po godz. 12 wpłynęło kolejne zgłoszenie które dotyczyło pożaru zboża w Pomarzanowicach. O godz. 14:25 po raz kolejny tego dnia rozległ się dźwięk syreny alarmowej wyjazd dotyczył gniazda szerszeni w Ośrodku Interwencji Kryzysowej znajdującego się w Kobylnicy przy ul Poznańskiej. Usuwanie złośliwych owadów zajęło strażakom 45 min. Czasu na odpoczynek i uzupełnienie sprzętu nie było wiele  bo już po 40 minutach kolejny wyjazd do Łowęcina gdzie doszło do pożaru zboża. Szybka interwencja strażaków z Kobylnicy , Swarzędza i Antoninka nie dopuściła do rozprzestrzenienia ognia na całe pole oraz pola przyległe. Ogień który powstał przy słupie energetycznym został szybko opanowany. Uratowano zborze które rosło na polach o łącznej powierzchni ok 20 hektarów. Czas akcji 85 min. Kolejne dwa wyjazdy tego dnia dotyczyły gniazd owadów błonkoskrzydłych w Zalasewie i Swarzędzu. W drodze powrotnej po usunięciu gniazd strażacy zostali zatrzymani przez młoda kobietę która źle się poczuła. Strażacy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pomocy medycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Po przekazaniu poszkodowanej zespołowi ratownictwa medycznego strażacy wrócili do bazy. Na szczęście był to ostatni wyjazd tego dnia.
W środę 24 lipca w Biskupicach na środku skrzyżowania uszkodzeniu uległa koparka która zgubiła olej. Strażacy z Kobylnicy ,Biskupic,Pobiedzisk i Antoninka zmagali się z powstałym zagrożeniem i unieruchomioną na środku drogi koparką ponad dwie godziny. Po ściągnięciu uszkodzonej maszyny dokonano neutralizacji plamy do której potrzeba było prawie 400 kg sorbentu.
Następne zdarzenie miało miejsce w czwartek rano przed godz. 9. W Kobylnicy przy ul Poznańskiej w wyniku pęknięcia przewodu paliwowego doszło do wycieku oleju napędowego z samochodu osobowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji rozlanego paliwa. Czas akcji 35 min.

Dołącz do nas
Google+