OSP Golęczewo
Mickiewicz i Słowacki trafią pod strzechy

Mickiewicz i Słowacki trafią pod strzechy

Mimo iż od kataklizmu powodzi minęło sporo czasu, Ludzie Wielkich Serc nadal troszczą się o mieszkańców terenów poszkodowanych przez żywioł. Powodzianie otrzymują ciepłe ubrania, słodycze, a także coś dla ducha...

Pani Grażyna Głowacka - radna powiatu poznańskiego organizowała dla rodaków na Litwie zbiórkę książek, które miały wzbogacić polską bibliotekę w Kownie w dzieła naszej współczesnej literatury. Akcja czytelników „Głosu Wielkopolskiego" okazała się wielkim sukcesem. Zebrano ponad trzy tysiące woluminów. Cześć książek, która nie trafiła do Kowna, została przekazana, jako dar dla powodzian z gminy Gąbin. Woluminy zostały przywiezione przez straż OSP Golęczewo. Książki, wśród których znalazła się klasyka, a także słowniki, poradniki, literatura młodzieżowa, zasilą bibliotekę w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach, część z nich trafi do domowych biblioteczek uczniów.

Powodzianie z gminy Gąbin dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji. Szczególne podziękowania składają na ręce Pani Urszuli Ćwiertni, która troszczy się o mieszkańców poszkodowanych terenów od początku powodzi, dziękują za jej zaangażowanie i ciepło, którym ich obdarza.

Tekst: http://www.spborki.gabin.pl/aktualnosci/60-mickiewicz-sowacki.html

Dołącz do nas
Google+