OSP Uchorowo
80- cio lecie OSP Białężyn

80- cio lecie OSP Białężyn

W dniu 17 czerwca br. nasza delegacja wzięła udział w obchodach 80-cio lecia działalności OSP Białężyn podczas której nadano jubilatom sztandar.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Podczas której nastąpiło poświecenie sztandaru. Po Mszy św. Nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, przedstawicieli jednostek oraz gości na plac przed remizą gdzie nastąpiła kolejna część obchodów. Na placu po podniesieniu Flagi Państwowej i odśpiewaniu Hymnu nastąpiło powitanie gości oraz przedstawiona została historia jednostki. Następnie fundatorzy sztandaru przybili symboliczne gwoździe po czym nastąpiło uroczyste Przekazanie sztandaru. Z tej okazji została również poświęcona figura św. Floriana. Na koniec uroczystości zabrali głos goście tacy jak Senator RP Piotr Florek, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Burmistrz MiG Murowana Goślina Dariusz Urbański, Przewodniczący Rady Miejskiej Konrad Strykowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu mł. bryg. mgr inż. Jacek Michalak, Wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Ryszard Kamiński, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu Ireneusz Kujawa, przedstawiciel Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Murowanej Goślinie oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leona Masiakowskiego w Białężynie Pani Małgorzata Warzecha. Po zakończonych uroczystościach wszyscy goście przeszli do Sali przy remizie na poczęstunek.

Dołącz do nas
Google+