OSP Karsy
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - Jedlec 2018

Eliminacje Gminy Gołuchów - OTWP 2018

11 marca 2018 r. (niedziela) o godz. 13.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlcu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom’’. Turniej ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gołuchowie, a gospodarzem OSP Jedlec.

W turnieju brali udział reprezentanci wszystkich jednostek OSP Gminy Gołuchów, startowali oni w trzech kategoriach wiekowych:

• I grupa - szkoły podstawowe,
  • II grupa - szkoły gimnazjalne,
  • III grupa - szkoły ponadgimnazjalne.

Po testach pisemnych po 5 osób z każdej grupy zakwalifikowało się do eliminacji ustnych. Po rozgrywce finałowej, ostateczne wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco.

5. Maciej Bociański - OSP Gołuchów

Uczestnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Gołuchów w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 marca 2018 roku (piątek) o godz. 15.00 w Zespole Szkół w Dobrzycy.

Z OSP Karsy udział brali w II grupie wiekowej Kinga Niedziela i w III grupie wiekowej Patrycja Nowicka i Piotr Dobrzyński. W swojej grupie Kinga Niedziela zajęła 2 miejsce, a w grupie najstarszej Piotr Dobrzyński zajął I miejsce, a Patrycja Nowicka 3 miejsce. A więc wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych z OSP Karsy zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych.