OSP Karsy
11 listopada - Dzień Niepodległości

11 listopada - Dzień Niepodległości

99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się wiele uroczystości. Tradycyjnie także w Gołuchowie po nabożeństwie w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dzieci z zespołu szkolno-przedszkolnego w Kucharkach przedstawiły z tej okazji montaż słowno-muzyczny. Następnie na czele z orkiestrą dętą z OSP Kościelna Wieś przemaszerowano na plac przed pomnik Poległych Bojowników o Wolność i Demokrację. Wiązanki kwiatów i wieńce złożyli przedstawiciele partii, samorządów, kombatanci, sołtysi, przedstawiciele szkół, Zarząd Gminnego ZOSP RP w Gołuchowie. W uroczystości brały także udział poczty sztandarowe OSP i szkół oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty w Pleszewie oraz mieszkańcy Gminy Gołuchów.

Więcej informacji i zdjęcia z uroczystości na stronie Urzędu Gminy Gołuchów.

Dołącz do nas
Google+