OSP Karsy
XI Gołuchowski Rajd Rowerowy – Święto Polskiej Niezapominajki

XI Gołuchowski Rajd Rowerowy – Święto Polskiej Niezapominajki

XI Gołuchowskim Rajdzie Rowerowym wzięło udział prawie 400 rowerzystów.

O tym wydarzeniu piszemy z małym opóźnieniem, ale każda inicjatywa aktywizująca lokalną (i nie tylko) społeczność jest warta propagowania. Moda na sportowy tryb życia jest jak nabardziej wskazana i to w każdej postaci. Jazda rowerem to chyba najbardziej "przyjazna" dla naszego organizmu dyscyplina sportu. Można ją uprawiać samodzielnie lub z całą rodziną. Zaczynamy od kilku kilometrów, a później w zależności od naszych możliwości lub celu jaki sobie wyznaczymy możemy zwiększać dystans. Oczywiście można to robić na zwykłym rowerze lub bardziej "wypasionym", ale ważne aby jazda przynosiła nam przyjemność i nie szkodziła naszemu organizmowi. Jak dobrać rower, jak zaczynać przygodę z rowerem bez problemu znajdziemy w różnych poradnikach w internecie.

Wracając do rajdu rowerzyści przejechali dokładnie 12,83 kilometrową trasę prowadzącą z Gołuchowa przez Macew, Jedlec i zameldowali się na terenie Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu.

Można było się posilić, zjeść kiełbaskę, zobaczyć i poznać historię powstania i zmian jakie rower przeszedł na przestrzeni lat. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzenie wolnego czasu i przy okazji zadbania o własne zdrowie i kondycję.

Nad bezpiecznym przebiegiem Rajdu czuwała Policja, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Gminna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Gołuchów, Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK”, Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów i Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu.

Zdjęcia i relacja z Rajdu na stronie Urzędu Gminy Gołuchów.

 

Dołącz do nas
Google+