OSP Karsy
Gołuchowski Rajd Rowerowy - Święto Polskiej Niezapominajki

Gołuchowski Rajd Rowerowy - Święto Polskiej Niezapominajki

Jubileuszowy X Rajd Rowerowy przebiegał przez miejscowości: Start: Gołuchów Sala Sportowa – Czerminek – Szkudła –Kucharki – Borczysko – Kościelna Wieś – Meta Gołuchów GOTiS.

20 maja 2017 r. (sobota) o godz. 14.00 wystartowało 380 rowerzystów spod Hali Sportowej w Gołuchowie. Następnie trasa przebiegała przez Gołuchów – Czerminek – Szkudłe –Kucharki – Borczysko – Kościelną Wieś i powrót do Gołuchowa. Meta, tradycyjnie znajdowała się na terenie Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu. W lesie nad jeziorem rowerzyści mogli odpocząć, posilić się zdrową żywnością, zjeść kiełbaskę z grila lub samodzielnie ją upiec na przygotowanym ognisku. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, konkursów oraz zabaw dla dzieci. Swoje sołectwa mogły też zaprezentować ekipy z miejscowości które dotarły na rajd rowerem. Sołectwa przedstawiły swoje miejscowości, a za najlepsze prezentacje i najliczniejszą ekipę zostały ufundowane nagrody, także pieniężne. W tej rywalizacji poszczególne miejsca zajęli:

  • Sołectwo Jedlec - I miejsce.
  • Sołectwo Gołuchów - II miejsce.
  • Sołectwo Szkudła - III miejsce.
  • Sołectwo Kuchary - wyróżnienie.
  • Sołectwo Czerminek - wyróżnienie.

Następnie organizatorzy zaprosili na pokaz akrobacji rowerowych Jonasza Pakulskiego z Witaszyc. Po pokazie przystąpiono do losowania nagrów. Każdy uczestnik rajdu otrzymał numer i z tych numerów były losowane ciekawe nagrody takie jak akcesoria rowerowe, książki i materiały promocyjne o Gminie Gołuchów. Została także wylosowana nagroda główna - rower, ufundowany przez Radnych Gminy Gołuchów.

Organizatorom, czyli Gołuchowskiemu Centrum Kultury "ZAMEK" należą się podziękowania za sposób promowania gminy i zdrowego trybu życia oraz oczywiście organizację całego rajdu. Cieszy się on dużym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa uczestników rajdu.

W galerii można zobaczyc kilka zdjęć z samego startu i już po dotarciu na metę.

Więcej zdjęć, także z samej trasy rajdu, można zobaczyć na stronie Urzędu Gminy Gołuchów,

pleszew.naszemiasto.pl , a także na stronie Życie Pleszewa  oraz obszerny reportaż Telewizji Niezależnej VictoriaTV.

 

Dołącz do nas
Google+