OSP Lipa
Skutki Wielkich Wiatrów 5-7 grudnia

Skutki Wielkich Wiatrów 5-7 grudnia

Niedziałająca syrena, brak prądu, niedziałające telefony komórkowe. Z takimi trudnościami spotkali się nasi strażacy. A i tak zawsze byli tam, gdzie ich potrzeba.

W czwartek tj. 5/12/2013 wieczorem poprzez wiatry zostały uszkodzone linie i nasza okolica została bez prądu z czym wiąże się niedziałająca syrena oraz brak zasięgu i rozładowane telefony komórkowe. W nocy alarmowanie jednostki polegało na dzwonieniu z KP PSP w Obornikach do Prezesa OSP na telefon stacjonarny, po czym on dalej informował strażaków.  W dzień strażacy spędzali czas w remizie, albo kierowca miał przy sobie radio odbiornik. Najczęściej po dojeździe spotykaliśmy drzewa na jezdni oraz samochody w rowach.

W piątek tj 6/12/2013 strażacy zajęli się obroną wsi. Co chwile jakieś drzewo obalone znajdowało się na jezdni i było trzeba je usunąć.

W sobotę tj 7/12/2013 zaczęło się więcej pracy. Zaczęliśmy jeździć po całej gminie i wyciągać samochody z rowów i zasp. Byliśmy m.in w Krężołach, gdzie było trzeba wyciągnąć 3 cieżarówki.

Przepraszamy za małą ilość zdjęć, ale z powodu braku prądu i niskiej temperatury telefony komórkowe szybko się rozładowały.

Aktualnie nasza jednostka została znowu zadysponowana i jest w czasie prowadzenia akcji. Więcej informacji po powrocie.

Dołącz do nas
Google+