OSP Rogoźno
I Wielkopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP, 17.02.2013r. Grodzisk Wielkopolski

I Wielkopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP, 17.02.2013r. Grodzisk Wielkopolski

W dniu 17 lutego br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim odbył się I Wielkopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka.

 

Celem turnieju jest:
1. Rozwijanie aktywności sportowej Ochotniczych Straży Pożarnych.
2. Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.
3. Integracja środowiska strażackiego.
4. Podnoszenie sprawności fizycznej strażaków.
5. Rozszerzenie oferty programowej adresowanej do OSP w zakresie rozwijania kultury fizycznej i sportu.

Turniej jest również formą eliminacji do IV Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych, który odbędzie się w dniach 16-17.03.2013 r. w Gąsawie i Żninie, woj. kujawsko-pomorskie.

Organizatorem imprezy był Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka, Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Grodzisku Wielkopolskim, Oddział Gminny Związku OSP RP w Kamieńcu z inicjatorem imprezy druhem Leszkiem Chojnackim komendantem gminnym ZOSP RP a zarazem wiceprezesem oddziału powiatowego ZOSP RP w Grodzisku Wielkopolskim. W organizację włączył się również osobiście Starosta Grodziski Pan Mariusz Zgaiński a społecznie członek OSP Rostarzewo oraz członek zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Grodzisku Wielkopolskim. Podczas turnieju obecny był również prezes ZOP ZOSP RP w Grodzisku Wielkopolskim druh Zdzisław Jankowski.

Sędzią Głównym był pan Leszek Przybylski a sędziami na liniach panowie Piotr Sieracki i Robert Nowrotek.

W Turnieju wzięło udział 14 drużyn reprezentujących 12 powiatów Wielkopolski. Meldunek o gotowości do startu druh Leszek Chojnacki złożył druhowi Michałowi Błażejewskiemu członkowi ZOW ZOSP RP Woj. Wielkopolskiego.

Drużyny rywalizowały od godz. 9.10 do 17 w dwóch grupach a następnie zwycięzcy (I i II miejsce) rywalizowali o prawo do walki o podium. Gra była zacięta ale fair-play.
Mimo to doszło do jednej kontuzji zakończonej interwencją pogotowia ratunkowego.

W Turnieju grała jedna druhna Monika Jaśkowiak z OSP Rogoźno. Gratulujemy.

Klasyfikacja Turnieju

Dołącz do nas
Google+