OSP Dąbcze

Zabezpieczenie "Majówki z ABC"

Dnia 1 maja o godz. 1o:oo z rynku w Lesznie wystartowała 24 Majówka z ABC. Wzięło w niej udział tysiące osób z całej Polski.

W tym roku pokonują trasę 27 kilometrów z metą przy zbiorniku w Rydzynie. Obecność tylu osób w jednym miejscu wykorzystali kandydaci do Europarlamentu, dla których była to okazja do kampanii wyborczej

Przez prawie ćwierć wieku redakcja ABC wychowała prawdziwą rzeszę oddanych rowerzystów - wśród obecnych na Rynku spotkaliśmy osoby, które uczestniczą w rajdzie od lat. Wielu debiutowało jako niemowlaki wiezione w koszyczkach czy siodełkach przez rodziców, a dziś jeżdżą już samodzielnie. Byli jednak i tacy, którzy
jechali pierwszy raz, skuszeni opowieściami o wspaniałej atmosferze i niezbyt wymagającej trasie. W tym roku liczy ona sobie 27 kilometrów - z Leszna przez Goniembice, Osieczną, Kąkolewo i Dąbcze nad zbiornik w Rydzynie, gdzie na uczestników czekał piknik.

Jak co roku na rozpoczęcie Majówki wyróżniono najstarszych i najmłodszych uczestników rajdu. Najstarszą panią okazała się Helena Musielak - 85 lat, a najstarszym rowerzystą o trzy lata starszy Henryk Skrzypek. Najmłodszy był 8-miesięczny Aleksander Kubiak, a najmłodszą samodzielnie jadącą osobą Agata Wolańska w wieku 4,5 roku. Po raz pierwszy przyznano też nagrodę dla najstarszej pary - wygrali ją Barbara i Jan Mochalscy, którzy wspólnie mają 125 lat.

Nagrody tradycyjnie już fundowali parlamentarzyści z naszego regionu: Małgorzata Adamczak, Łukasz Borowiak i Wojciech Ziemniak. Poza nimi na starcie pojawili się też kandydaci do Europarlamentu: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ryszard Czarnecki i Wiesław Szczepański. Majówka to bowiem świetna okazja do prowadzenia kampanii wyborczej - politycy wychodzą bowiem ze słusznego założenia, że jeżeli dla kogoś problemem nie jest przejechanie rowerem 27 kilometrów z pewnością będzie miał ochotę pójść na wybory.

Dołącz do nas
Google+