OSP Dąbcze
Eliminacje Powiatowe OTWP

Eliminacje Powiatowe OTWP

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" szczebla powiatowego przeszedł do historii. W dniu 13 marca 2014 roku o godzinie 10.00 w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie rozpoczęła się kolejna tura eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".

Uczestnikami byli zwycięzcy eliminacji przeprowadzonych na poziomie szczebla gminnego. Łącznie w turnieju startowało 20 uczestników reprezentujących Miasto Leszno, Miasto i Gminę Rydzyna i Osieczna oraz Gminy Lipno, Krzemieniewo, Święciechowa, Włoszakowice i Wijewo.
Rywalizacja rozgrywana była w dwóch etapach. Do eliminacji pisemnych, w trzech grupach wiekowych, przystąpili wszyscy uczestnicy. W teście odpowiedzieć należało na 29 pytań. Najlepszy z tej części turnieju uzyskał 21 pkt. Do finału ustnego zakwalifikowało się 10 uczestników. Każdy z nich odpowiadał na trzy pytania. Część pytań dotyczyła specjalistycznego sprzętu pożarniczego. Pytania nie należały do najłatwiejszych.

Tuż przed rozpoczęciem turnieju do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w komendzie doszło zgłoszenie o podłożeniu materiałów wybuchowych w sklepach "OBI i Tesco" w Lesznie. Na miejsce wysłano zespół pogotowia ratunkowego oraz GBA 2.5/16 MAN TGL 12.240/Stolarczyk  z JRG.

Pierwsze miejsca zajęli: Malwina MUSIELAK reprezentująca Gminę Lipno  -  szkoła podstawowa

Marcin BUDZIŃSKI reprezentujący Gminę Święciechowa  -  gimnazjum

 Klaudia WOJCIECH reprezentująca Gminę Wijewo  -  szkoła ponadgimnazjalna 

 

Reprezentant naszej jednostki dh. Maciej Tobółka zajął II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Niestety nie przeszedł na eliminacje wojewódzkie.

Dołącz do nas
Google+