OSP Dąbcze
Wigilia strażacka

Wigilia strażacka

20 grudnia w naszej jednostce odbyła się wigilia strażacka. Uczestniczyli w niej m.in. proboszcz miejscowej parafii, burmistrz MiG Rydzyna, komendant gminny ZOSP, strażacy oraz zaproszeni goście.

Na wstępie harcerze z 10 DH w Dąbczu odczytali życzenia świąteczne od całej wspólnoty harcerskiej hufca Leszno i podarowali Nam Betlejemskie Światło Pokoju. Po przemowie prezesa, naczelnika oraz proboszcza nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem. Podczas wieczerzy nie zabrakło wspólnego kolędowania, które umilało atmosferę. W połowie spotkania na skutek silnych opadów śniegu i dużego wiatru w naszej remizie zostało odcięte zasilanie elektyrczne. Druhowie od razu przystąpili do działania i szybko oświetlili pomieszczenie przez ustawienie masztu oświetleniowego.

W czasie spotkania pokazano nowe "prezenty", które otrzymaliśmy z dofinansowania KSRG m.in. parawan ratowniczy, prądownica Turbo, lina ratownicza, latarki na hełmy oraz nowe obuwie ratownicze. Otrzymaliśmy także piękny limeryk od jednego z naszych mieszkańców za który serdecznie dziękujemy.

Dołącz do nas
Google+