OSP Dąbcze
Ćwiczenia JRG i OSP gmin Rydzyna i Krzemieniewo

Ćwiczenia JRG i OSP gmin Rydzyna i Krzemieniewo

W dniu 23 września 2014 r. na obiekcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze z udziałem zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Rydzyna i Krzemieniewo. Obiektem ćwiczeń był budynek internatu. Scenariusz zakładał powstanie pożaru w świetlicy na I piętrze na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w odbiorniku telewizyjnym.

W budynku pozostają osoby poszkodowane, które nie są w stanie samodzielnie ewakuować się na zewnątrz. W trakcie trwania ćwiczeń wprowadzono dodatkowe elementy, którymi były: utrata przytomności i zawał serca jednego z ratowników prowadzących działania w wewnątrz obiektu oraz odnalezienie podczas przeszukiwania internatu pojemnika z substancją chemiczną. Natomiast zadaniem personelu ośrodka było przeprowadzenie sprawnej i bezpiecznej ewakuacji osób przebywających w budynku oraz udzielenie niezbędnych informacji dowódcy pierwszego zastępu przybyłego na miejsce zdarzenia.

W ćwiczeniach udział brało: zastęp GCBA z JRG Leszno oraz 6 zastępów z OSP Rydzyna, Dąbcze, Kaczkowo, Jabłonna, Pawłowice i Krzemieniewo.

Dołącz do nas
Google+