OSP Turkowy

Krótkie podsumowanie 2013 roku

Kończy nam się 2013 rok więc pora na krótkie podsumowanie minionych dwunastu miesięcy.

 Kończy nam się 2013 rok więc pora na krótkie podsumowanie minionych dwunastu miesięcy. W mijającym roku (na dzień 30.12.2013 godz 17:00) uczestniczyliśmy w 44 zdarzeniach ( w tym 2 razy braliśmy udział w manewrach - październik "Pożar lasu w Trębaczowie" oraz w listopadzie "Pożar zakładu Grupa G3 w Turkowach" . oraz w lipcu zabezpieczaliśmy Koronację Papieską obrazu w kościele na Pólku ), braliśmy udział w 37 miejscowych zagrożeniach (w tym około 20 wyjazdów w maju/ czerwcu do zalanych piwnic, posesji etc. , reszta to wyjazdy do wypadków, połamanych konarów blokujących drogi oraz  1-2 interwencje związane z nawałnicą śniegu w lutym kiedy musieliśmy udrażniać skrzyżowania i drogi przez blokujące tiry, 1 x byliśmy zadysponowani do dość nietypowej akcji kiedy to pracownicy UG prosili nas o złapanie bezpańskiego psa), 4 x dysponowano nas do pożarów w tym 2 pożary zakładów - jeden stolarski w m. Gola natomiast drugi produkujący ogrodzenia w m. Słupia pod Bralinem. Strażacy którzy brali udział w działaniach:
Ilość interwencji : 44
Pożary : 4
Miejscowe zagrożenia : 37
Fałszywe alarmy : 0
Ćwiczenia: 2
Zabezpieczenia : 1


Przemysław Ostrowski - 36
Marek Ostrowski - 30
Marian Pacyga- 25
Łukasz Brąś- 25
Paweł Matuszewski - 23
Adrian Troska- 15
Mateusz Matuszewski-13
Grzegorz Tkocz- 12
Radosław Świtoń- 11
Patryk Gugała- 6
Zenon Tepper- 6
Stanisław Adamski- 5
Tobiasz Zaczyński- 4
Grzegorz Kulak- 3
Dariusz Rychter- 3
Dawid Owoc- 3
Michał Brąś- 2
Krzysztof Wiorek- 2
Tomasz Cierniak- 1
Wojciech Koniarz- 1
Paweł Cierniak- 1
Krystian Troska- 1

 Jeśli chodzi o otrzymany lub zakupiowny sprzet w miającym roku : 
- 2 aparaty ochrony dróg oddechowych AUER wraz z czujnikami bezruchu
- Zestaw PSP-R1 ( Torba R-1, deska ortopedyczna, deska pediatryczna, szyny KRAMERA oraz zestaw hydrożeli) 
- Sorbent (20kg)
- Radiostacja nasobna Motorola
- Nożyce do cięcia blachy
- Przeprowadziliśmy kapitalny remont motopompy PO-5 
- oraz inny drobny sprzęt gaśniczy 

 Dzięki pomocy sponsorów udało nam się w październiku rozpocząć rozbudowe naszej remizy o część socjalno-operacyjną, aktualnie budowa znajduje się w stanie surowym zamkniętym dzięki czemu kotłownia już jest w gotowości aby ogrzewać nasz garaż z GBA. 

 Zawody sportowo-pożarnicze na szczeblu gminnym nie odbyły się ale na szczeblu powiatowym już tak, nasza gminę reprezentowały 2 najlepsze jednostki z 2012 roku - OSP Turkowy oraz druhowie z OSP Perzów. Po sztafecie nasze dwie jednostki znalazały sie na szczycie tabeli gdzie nasza drużyna traciła zaledwie 1 sekunde do liderującej ekipy z OSP Perzów. Ćwiczenie bojowe po własnych błędach zepchnęło nas w ogólnej klasyfikacji na 3 pozycje z czego i tak jesteśmy bardzo zadowoleni, natomiast sąsiednia drużyna z Perzowa zdołała obronić tytuł Mistrza Powiatu Kępińskiego dzięki czemu poraz pierwszy w historii zawodów w powiecie na podium znalazły się 2 drużyny z jednej gminy. 

 W marcu dwóch naszych druhów ukończyło pozytywnie kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, jeden z druhów ukończył kurs pilarzy, czterech druhów ukończyło kurs naczelników OSP. 

 Mioniony rok tak jak i poprzedni jest bardzo pozytywny ponieważ udało się uzyskać naprawdę pokaźną sumę dzięki pomocy sponsorów w większości z naszej miejscowości, udało się zakupić dzięki dofinansowaniu sprzęt który jest naprawde niezbędny przy niesieniu pomocy w wypadkach drogowych jak i przy pożarach. Życzymy sobie aby przyszły i każdy kolejny był taki sam lub lepszy. Trzymając się naszego motta "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" wejdziemy w nowy 2014 rok ! Dołącz do nas
Google+