OSP Turkowy
Gminne zawody sportowo-pożarnicze Miechów 2015

Gminne zawody sportowo-pożarnicze Miechów 2015

W dniu 21 czerwca w naszej gminie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze.

 W dniu 21 czerwca w naszej gminie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. W  tym roku gospodarzami byli druhowie z OSP Miechów. Naszą jednostkę reprezentowała drużyna kat A. (seniorzy). Zawody w kategorii seniorów odbywały się w 3 konkurencjach - musztra, sztafeta oraz ćwiczenie bojowe.  Zawody dla naszej jednostki rozpoczęły się dość nieszczęśliwie ponieważ już przy pierwszej konkurencji jaką była musztra jako jedyni otrzymaliśmy 2 pkt karne. Kolejnie przystąpiliśmy do biegu sztefetowego który również okazał się pechowy ponieważ jeden z naszych druhów wbiegając na pełnej prędkości na równoważnie stracił równowagę i spadł (na szczęscie upadek nie był aż tak groźny jak to wyglądało) za co otrzymaliśmy 5 pkt karnych kończąc bieg sztafetowy z czasem 63s + 5 pkt karnych. 
 Ostanią deską ratunku dla druhów z OSP Turkowy było rozwinięcie bojowe, które wykonaliśmy w czasie 44s. Okazał się to najlepszy wynik na tegorocznych zawodach pozwalajacy nam zająć 1 miejsce w ogólnej klasyfikacji. 
 Końcowa tabela :
1. Turkowy
2. Perzów
3. Domasłów
4. Miechów
5. Trębaczów

 Uzyskany wynik uprawnia nas do startu w zawodach powiatowych gdzie wspólnie z jednostką OSP z Perzowa reprezentując gminę Perzów będziemy starali się powtórzyć wynik z poprzedniej edycji zawodów, gdzie nasze jednostki z gminy zajęły miejsca na podium (1. OSP Perzów, 3. OSP Turkowy). Już teraz zapraszamy do kibicowania - 5 lipca Rychtal.  

Dołącz do nas
Google+