OSP Turkowy
Trębaczów - Powiatowe manewry pożarnicze "Kuropka 2015"

Trębaczów - Powiatowe manewry pożarnicze "Kuropka 2015"

Dzisiaj ( 5 września 2015) nasza załoga GBA uczestniczyła w manewrach pożarniczych jakie miały miejsce w Trębaczowie.

  Dzisiaj ( 5 września 2015) nasza załoga GBA uczestniczyła w manewrach pożarniczych jakie miały miejsce w Trębaczowie. Manewry poprzedziło godzinne szkolenie teoretyczne przeprowadzone przez funkcjonariuszy KP PSP w Kępnie które rozpoczął komendant PSP w Kępnie bryg. Wojciech Grabarek, następnie część praktyczną omówił z-ca dowódcy JRG mł. bryg. Mariusz Szczepański, natomiast szkolenie z zakresu dostarczania, przetłaczania i przepompowywania wody na terenach leśnych przeprowadził kpt. Jarosław Kucharzak.
 Po szkoleniu teoretycznym odbyło się dysponowanie jednostek na teren działań według odległości danej jednostki do miejsca zdarzenia. Dowódca każdego zastępu dostał mapkę z trasą dojazdu do miejsca "pożaru" oraz kartkę z zadaniami dla danej OSP.
 Nasza jednostka dostała za zadanie działania dwoma prądami wody, jednym w natarciu natomiast drugim w obronie sąsiedniego oddziału. Około godz 15.50 przewidziany był także zrzut wody przez samolot gaśniczy Dromader, jednak był on potrzebny w prawdziwych działaniach w tym samym czasie.
 Ćwiczenia zakończyło podsumowanie przez komendanta PSP w Kępnie, dowódce I zmiany mł. bryg. Pawła Smuga, poseł na sejm RP panią Bożenę Henczycę, prezesa oddziału powiatowego ZOSP RP w Kępnie druha Eugeniusza Grzesiaka oraz przewodniczącego Rady Powiatu Kępińskiego pana Stanisława Balińskiego.

 Siś :
Gmina Perzów :
OSP Trębaczów - 2x GBA 2,5/16
OSP Turkowy - GBA 3/24
OSP Perzów - GBA 2,5/16 , GLM
OSP Domasłów - GLM
 
Gmina Bralin :
OSP Nowa WIeś Książęca - GBA 2,5/16

Gmina Rychtal:
OSP Rychtal - GBM
OSP Drożki - GBM
OSP Krzyżowniki - GBM

Gmina Baranów :
OSP Mroczeń - GBA 2,5/16

Gmina Kępno :
OSP Olszowa - GBM

Gościnnie :
OSP Dziadowa Kłoda- GCBA
OSP Dalborowice GLM

Załoga GBA :
Dowódca : M. Ostrowski
Kierowca : P. Ostrowski
Strażak : Ł. Brąś
Strażak : P. Matuszewski
Strażak : M. Matuszewski
Strażak : A. Troska

 

Dołącz do nas
Google+