OSP Stawiszyn
Przyszłość Ochotniczych Straży Pożarnych to nic innego jak DZIECI (FOTORELACJA)

Przyszłość Ochotniczych Straży Pożarnych to nic innego jak DZIECI (FOTORELACJA)

Pokolenia się zmieniają a jednostki OSP istnieją nadal, ale tylko i wyłącznie gdy ma kto przejąć schedę po nas tak jak my przejęliśmy po naszych przodkach.

    W dniu 01.06.2023 o godzinie 16:00 na stawiszyńskim rynku odbył się Dzień Dziecka zorganizowany z inicjatywy Burmistrza Stawiszyna i Rady Miejskiej w Stawiszynie, w którym wzięli udział nasi druhowie.

    Działalność Ochotniczej Straży Pożarnej polega m.in. na organizowanie pożarniczego i obronnego wychowania dzieci i młodzieży, co przekłada się na zaszczepienie pasji w młodym człowieku i prawdopodobnie przyszłym strażaku. Stawiszyńscy strażacy cały czas biorą udział w imprezach organizowanych dla najmłodszych, przekazując wiedzę na temat pierwszej pomocy a także na temat sprzętu pożarniczego.

    W naszej jednostce są dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i jedna Dziecięca Drużyna Pożarnicza, dla których cyklicznie organizowane są zbiórki prowadzone przez opiekuna dh Patrycja Zielińska.

    Oprócz udziału w dzisiejszym Dniu Dziecka na rynku, wzięliśmy udział Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Samorządowe „Justynka” który odbył się w ubiegły weekend.

Foto: Tomasz Świerad, Aleksandra Janiszewska - OSP Stawiszyn (zabrania się użycie zdjęć bez zgody)

Dołącz do nas
Google+