OSP Stawiszyn
25/2024 Zalana kotłownia w domu na ulicy Zielonej

25/2024 Zalana kotłownia w domu na ulicy Zielonej

Kolejne już zdarzenie spowodowane nagłym pogorszeniem warunków atmosferycznych nad naszą gminą.

    W ostatnią niedzielę czerwca (30.06.2024) o godzinie 20:44 po raz czwarty, nasi strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia. Po skontaktowaniu się drogą radiową ze SKKM PSP w Kaliszu, otrzymaliśmy rozkaz wyjechania jednym zastępem do zalanej kotłowni w jednej z posesji na ulicy Zielonej w naszym mieście.

    Nasze działania polegały na wypompowywaniu cieczy z zalanej kotłowni, przy pomocy pompy szlamowej. Podczas działań zostały powiadomione służby zajmujące się przepustowością kanałów burzowych i ściekowych, z powodu ich niewystarczającej wydajności.

    Siły i środki:

Foto: Michał Bukowski OSP Stawiszyn (zabrania się użycia bez zgody)

Dołącz do nas
Google+