OSP Stawiszyn
17/2024 Odłamany konar nad drogą

17/2024 Odłamany konar nad drogą

Kolejny spokojny majówkowy weekend przerwała strażacka syrena, by wezwać na alarm naszych strażaków.

    W dniu 18 maja 2024 roku, o godzinie 17:45 nad Stawiszynem rozbrzmiała strażacka syrena alarmując nas o wezwaniu do zdarzenia. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu zadysponował nas jednym zastępem do „gałęzi na drodze w miejscowości Wyrów”. Do zdarzenia bezpośrednio wyjechano zastępem „pierwszo wyjazdowym”, natomiast w remizie pozostali druhowie by wyjechać do możliwego kolejnego zdarzenia.

    Po dojechaniu zastępu na miejsce zdarzenia zastano zwisający konar nad jezdnią, który zagrażał uczestnikom ruchu a w tym również i pieszym oraz rowerzystom poruszającym się ścieżką pieszo rowerową.

    Nasze działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu terenu działań i pocięciu odłamanego konaru przy pomocy podkrzesywarki. Następnym etapem działań było usunięcie uschniętego konaru, który zagrażał złamaniu i stwarzał bezpośrednie niebezpieczeństwo w ruchu na drodze. Na koniec działań konary pocięto na mniejsze części i usunięto z jezdni oraz ścieżki pieszo rowerowej, oraz uprzątnięciu z jezdni zanieczyszczeń.

    Siły i środki:

Foto: Jan Napruszewski, OSP Stawiszyn (zabrania się użycia bez zgody)

Dołącz do nas
Google+