OSP Stawiszyn
15/2024 Zdarzenie drogowe na Drodze Krajowej nr 25 w miejscowości Piątek Mały

15/2024 Zdarzenie drogowe na Drodze Krajowej nr 25 w miejscowości Piątek Mały

W sobotnie południe, zmożony ruch na drogach sprzyjał powstawaniu różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Na terenie naszej gminy było tak samo, co spowodowało alarm w naszej jednostce.

    11.05.2024 roku o godzinie 12:27, zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu do zdarzenia. Po dotarciu do remizy i zgłoszeniu się drogą radiową, otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu dwoma zastępami do zdarzenia drogowego w miejscowości Piątek Mały na Drodze Krajowej nr 25. Do zdarzenia wyjechano jednym zastępem technicznym i jednym gaśniczym.

    Po dojechaniu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych poprzez najechanie na tył. Nasze działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu terenu (w tym odłączeniu zasilania i gazu) oraz udzieleniu pierwszej pomocy pasażerom. Po przyjechaniu na miejsce ZRM, osoby poszkodowane zostały im przekazane. W następnej fazie kierowaliśmy ruchem wahadłowym na odcinku drogi z zablokowanym jednym z pasów jezdni. Po zakończeniu czynności przez policje i uprzątnięciu pojazdów przystąpiono do neutralizacji pozostałości pokolizyjnych.

    W wyniku dzisiejszego zdarzenia, dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala w celu dokładniejszej diagnostyki.

    Siły i środki:

  • 349[P]85 GBA 3/28 Renault D16 – OSP KSRG Stawiszyn
  • 349[P]86 SLRt Ford Transit – OSP KSRG Stawiszyn
  • 341[P]23 GBA 3/24/4,5 Renault D16 – JRG-1 KM PSP Kalisz
  • Zespół Ratownictwa Medycznego
  • Policja

Foto: Tomasz Świerad, OSP Stawiszyn (zabrania się użycia bez zgody)

Dołącz do nas
Google+