OSP Stawiszyn
13/2024 Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu DK25 i ulicy Droga Petrycka w Stawiszynie

13/2024 Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu DK25 i ulicy Droga Petrycka w Stawiszynie

Zderzenie dwóch pojazdów samochodowych na jednym ze skrzyżowań Drogi Krajowej nr 25 powodem alarmu w naszej jednostce.

    W dniu 26 kwietnia 2024 roku o godzinie 10:27 zostaliśmy wezwani na alarm przez wyjącą syrenę na Stawiszyńskim Ratuszu. Po dotarciu do remizy i zgłoszeniu się drogą radiową, otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu zastępem technicznym do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu DK25 i ulicy Droga Petrycka w Stawiszynie.

    Po dojeździe na miejsce zastępu technicznego, zastano jeden rozbity samochód osobowy marki VW Passat na środku skrzyżowania, natomiast drugi samochód osobowy marki VW Passat znajdował się poza jezdnią na łące.

    Nasze działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu terenu działań, w tym również odłączeniu zasilania w pojazdach. Podczas zabezpieczania terenu były prowadzone działania policji. Po zakończeniu działań przez policję i pomoc drogową przystąpiono do uprzątnięcia pozostałości pokolizyjnych i neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

    Siły i środki:

Foto: Jarosław Stasiak, Grzegorz Gulczyński OSP Stawiszyn (zabrania się użycia bez zgody)

Dołącz do nas
Google+