OSP Stawiszyn
11/2024 Owady błonkoskrzydłe

11/2024 Owady błonkoskrzydłe

Wysokie temperatury spowodowały uaktywnienie się owadów błonkoskrzydłych w naszej okolicy, co było powodem niedzielnego wyjazdu do zdarzenia.

    W niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:08 zostaliśmy powiadomieni o wezwaniu przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu. Po dotarciu do remizy i zgłoszeniu się drogą radiową, otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu jednym zastępem do owadów błonkoskrzydłych w Stawiszynie na ulicy Starościńskiej.

    Nasze działania polegały w pierwszej fazie na zabezpieczeniu terenu działań oraz ubraniu kombinezonów ochronnych i rozeznaniu sytuacji. Następnie przystąpiono do rozbiórki opierzenia i podbitki zadaszenia wiaty, w celu zlokalizowania gniazda. Po zlokalizowaniu gniazda usunięto je, oraz przekazano teren działań ze wskazówkami dalszego postępowania właścicielowi posesji.

    Siły i środki:

  • 349[P]94 GBA 3/16 Renault S170Ti – OSP KSRG Stawiszyn

Foto: Tomasz Świerad, OSP Stawiszyn (zabrania się użycia be zgody)

Dołącz do nas
Google+