OSP Stawiszyn
10/2024 Rozsypane zboże na drodze.

10/2024 Rozsypane zboże na drodze.

Rozsypane zboże na drodze, które stwarzało niebezpieczeństwo w ruchu drogowym było powodem zaalarmowania strażaków z naszej jednostki.

    W dniu 8 marca 2024 roku o godzinie 11:26 wyjąca syrena na stawiszyńskim ratuszu zaalarmowała naszych strażaków. Po dotarciu do remizy i zgłoszeniu się drogą radiową do SKKM PSP w Kaliszu, otrzymaliśmy informacje o rozsypanym zbożu na Drodze Krajowej nr 25 oraz na Długiej Wsi w stronę rynku w Stawiszynie. Do zdarzenia wyjechano zastępem technicznym.

    Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastano rozsypane zboże na odcinku około 150 metrów. Nasze działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu terenu oraz kierowaniu ruchem, a następnie przystąpiono do zebrania ziarna w worki.

    Siły i środki:

  • 349[P]86 SLRt Ford Transit – OSP KSRG Stawiszyn
  • Radiowóz – Komisariat Policji w Stawiszynie

Foto: Piotr Matysiak, OSP Stawiszyn (zabrania się użycia zdjęć bez zgody)

Dołącz do nas
Google+