OSP Stawiszyn
05/2024 Podtopienie posesji w miejscowości Petryki

05/2024 Podtopienie posesji w miejscowości Petryki

Z powodu długotrwałych niekorzystnych warunków pogodowych, dochodzi do licznych podtopień

    12.02.2024 o godzinie 10:58 wyjąca syrena na stawiszyńskim ratuszu zaalarmowała naszych strażaków by wstawić się w remizie. Po dotarciu pierwszych ludzi do remizy, i zgłoszeniu się drogą radiową do SKKM PSP w Kaliszu otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu do podtopionej posesji w miejscowości Petryki. Do działań wyjechaliśmy jednym zastępem.

    Nasze działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz znalezieniu miejsca, do którego można odpompować wodę. Następnie przy pomocy pomp szlamowej i pływającej rozpoczęliśmy odpompowywanie wody z zalanej posesji.

    Siły i środki:

  • 349[P]85 GBA 3/28 Renault D16 – OSP KSRG Stawiszyn

Fotografia poglądowa z archiwum OSP Stawiszyn (zabrania się użycia bez zgody)

Dołącz do nas
Google+