OSP Stawiszyn
03/2024 Pochylone drzewo nad jezdnią

03/2024 Pochylone drzewo nad jezdnią

Niebezpieczeństwo nad drogą powiatową 4585P stworzone przez pochylone drzewo powodem dzisiejszej akcji naszych strażaków.

    W dniu 15 stycznia 2024 roku o godzinie 17:16 zostaliśmy zadysponowani przez dyżurnego z SKKM w Kaliszu do zdarzenia. Po zgłoszeniu się drogą radiową z remizy, otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu jednym zastępem do pochylonego drzewa we wsi Petryki. Według zgłaszającego drzewo to było między „starą szkołą” a przejazdem kolejki wąskotorowej.

    Po dojechaniu na miejsce, zastano pochylone drzewo nad drogą powiatową 4585P na odcinku, który podał zgłaszający. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, w tym całkowite zatrzymanie ruchu drogowego. W dalszej fazie działań przystąpiono do ścięcia zagrażającego drzewa. Ścięte drzewo zostało pocięte i uprzątnięte z jezdni.

    Siły i środki:

  • 349[P]85 GBA 3/28 Renault D16 – OSP KSRG Stawiszyn

Foto: Jarosław Stasiak (zabrania się użycia zdjęć bez zgody)

Dołącz do nas
Google+