OSP Stawiszyn
62/2023 Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu DK25

62/2023 Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu DK25

Spokojny środowy poranek zakłóciła wyjąca syrena na stawiszyńskim ratuszu, by wezwać na alarm strażaków

    20 grudnia 2023 roku o godzinie 07:45 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu do zdarzenia. Po wstawieniu się w remizie i zgłoszeniu przez drogę radiową, zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z DK25. Podczas dojazdu do miejsca zdarzenia okazało się, że miejsce zdarzenia znajduje się na skrzyżowaniu DK25 ze zjazdem do wsi Wyrów. Na miejscu zastano dwa uszkodzone pojazdy, samochód ciężarowy MAN oraz samochód osobowy marki Mercedes.

    Nasze działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz odłączeniu zasilania w uszkodzonym pojeździe. Jednocześnie Zespół Ratownictwa Medycznego prowadził czynności przy osobie poszkodowanej z samochodu osobowego.

    W dalszej fazie działań, po jednym zastępie z JRG-1 oraz OSP Stawiszyn zakończyły działania i powróciły do jednostek. Natomiast zastęp techniczny z OSP Stawiszyn i jeden zastęp z JRG-1 pozostały na miejscu, w celu zabezpieczenia działań policji. Osobą poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Po zakończeniu działań przez policję, i otrzymaniu informacji ze szpitala o stanie poszkodowanego przystąpiono do uprzątnięcia uszkodzonego pojazdu na pobocze; oraz oczyszczenie jezdni z pozostałości pokolizyjnych.

    Siły i środki:

  • 349[P]86 SLRt Ford Transit – OSP KSRG Stawiszyn
  • 349[P]85 GBA 3/28 Renault D16 – OSP KSRG Stawiszyn
  • 341[P]25 GCBA-Rt 5/32 Scania 410 – JRG-1 KM PSP Kalisz
  • 341[P]23 GBA 3/24/4,5 Renault D16 – JRG-1 KM PSP Kalisz
  • ZRM – Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Stawiszynie
  • Radiowóz – Komisariat Policji w Stawiszynie
  • Radiowóz – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskie Policji w Kaliszu

Foto: Jarosław Stasiak, Piotr Matysiak, Piotr Wesołowski, Szymon Witczak (zabrania sie użycia zdjęć bez zgody)

Dołącz do nas
Google+