OSP Stawiszyn
55/2023 Pożar sadzy w przewodzie kominowym

55/2023 Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Pożar sadzy w przewodzie kominowym podwodem wieczornego alarmu w naszej jednostce

    23 listopada 2023 roku o godzinie 19:46 syrena na ratuszu zaalarmowała nas o wezwaniu do zdarzenia. W remizie, drogą radiową otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu zastępem gaśniczym do pożaru sadzy w miejscowości Długa Wieś Druga. Bezzwłocznie wyjechano z remizy jednym zastępem, udając się pod wskazany adres.

    Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym. Nasze działania w pierwszej fazie polegały na wygaszeniu pieca i wybraniu sadzy z wyczystki. W kolejnej fazie przystąpiono do spawiania drabiny D10W, w celu dostania się do komina z poziomu kalenicy dachu. W trakcie naszych działań, na miejsce zdarzenia przyjechał zastęp gaśniczy z JRG-1. Dalsze działania polegały na współpracy ze strażakami z PSP Kalisz, m.in. gaszenie płonących sadzy przy pomocy piasku oraz czyszczenie przewodu kominowego wyciorem kominiarskim.

    Pochwała należy się sąsiadowi, który widząc wydobywające się płomienie z komina zaalarmował służby i pobiegł pomóc sąsiadom

    Siły i środki:

  • 349[P]85 GBA 3/28 Renault D16 - OSP KSRG Stawiszyn
  • 341[P]25 GCBA-Rt 5/32 Scania P410 - JRG-1 KM PSP Kalisz
Dołącz do nas
Google+