OSP Stawiszyn
45/2023 Podtopienie posesji na ulicy Szkolnej w Stawiszynie

45/2023 Podtopienie posesji na ulicy Szkolnej w Stawiszynie

Podczas działań przy pożarze sadzy na ulicy Wiśniowej, nad Stawiszynem przeszła burza z silnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem

    W dniu 03.10.2023 roku o godzinie 22:17 zostaliśmy już drugi raz tego dnia wezwani na alarm. W remizie pracowali strażacy, którzy wrócili z pożaru sadzy na ulicy Wiśniowej. Bezzwłocznie wyjechano do działań zastępem „pierwszo wyjazdowym”.

    Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji, stwierdzono że studzienki na ulicy Szkolnej nie są w stanie odbierać wody deszczowej przez co jedna z posesji została podtopiona. Nasze działania polegały na wypompowaniu wody z zalanego odcinka jezdni przy pomocy motopompy pływającej „Niagara”.

    Siły i środki:

  • 349[P]85 GBA 3/28 Renault D16 – OSP KSRG Stawiszyn

Foto: Michał Bukowski, OSP Stawiszyn (zabrania się użycie bez zgody)

Dołącz do nas
Google+