OSP Stawiszyn
29/2023 Owady błonkoskrzydłe na ulicy Szosa Konińska

29/2023 Owady błonkoskrzydłe na ulicy Szosa Konińska

Gniazdo owadów błonkoskrzydłych w altance ogrodowej powodem wyjazdu w naszej jednostce

    W dniu 05.08.2023 roku o godzinie 17:02 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKM PSP w Kaliszu. Po dotarciu na do remizy otrzymaliśmy informacje o owadach błonkoskrzydłych na ulicy Szosa Konińska w naszym mieście.

    Do działań wyjechaliśmy jednym zastępem w sile 7 ratowników. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, przystąpiliśmy do usunięcia gniazda os z wersalki która znajdowała się w altance ogrodowej.

    Dodatkowym argumentem wezwania służb był fakt, że na terenie posesji znajdowały się dzieci a owady były bardzo pobudzone. Po zakończeniu działań na ulicy Szosa Konińska udaliśmy się wypuścić gniazdo w bezpieczne miejsce.

Siły i środki;

  • 349[P]94 GBA 3/16 Renault S170Ti – OSP KSRG Stawiszyn

Foto: Tomasz Świerad, OSP Stawiszyn (zabrania się użycie bez zgody)

Dołącz do nas
Google+