OSP Stawiszyn
24/2023 Pożar lasu we wsi Zamęty – Zastęp cofnięty

24/2023 Pożar lasu we wsi Zamęty – Zastęp cofnięty

Pożar lasu w upalny weekend powodem zadysponowania jednego zastępu z naszej jednostki

    W dniu 15.07.2023 roku o godzinie 14:24 syrena alarmowa postawiła na nogi wszystkich strażaków z naszej jednostki, po dotarciu pierwszych ludzi do remizy dostano dyspozycję o wyjeździe jednym zastępem gaśniczym do pożaru lasu w Zamętach na terenie gminy Mycielin.

    Po zaledwie paru minutach od rozpoczęcia alarmowania zastęp 349[P]85 GBA 3/28 wyjechał z garażu udając na miejsce pożaru, w remizie w gotowości bojowej pozostali strażacy gotowi wyjechać drugim zastępem gaśniczym. Zastęp po przejechaniu zaledwie 100 metrów został cofnięty do bazy, otrzymując dyspozycję bycia w gotowości do ponownego zadysponowania.

    W gaszeniu pożaru lasu na terenie gminy Mycielin, biorą udział zastępy z macierzystych jednostek OSP oraz OSP Zbiersk z naszej gminy; na miejscu pracują również zastępy z JRG-1 i JRG-2 KM PSP w Kaliszu.

 

Foto: Michał Bukowski, OSP Stawiszyn (zabrania się użycie bez zgody)

Dołącz do nas
Google+