OSP Stawiszyn
15/2023 Izolowane Zdarzenie Medyczne w miejscowości Petryki

15/2023 Izolowane Zdarzenie Medyczne w miejscowości Petryki

Powodem dzisiejszej akcji było Nagłe Zatrzymanie Krążenia u 89 letniej kobiety

    W dniu 09.06.2023 o godzinie 12:26 Stanowisko Kierowanie Komendanta Miejskiego w Kaliszu zaalarmowało naszych strażaków w celu wstawienia się do remizy. Po dotarciu pierwszych druhów, i zgłoszeniu się przez radio dostaliśmy dyspozycję wyjazdu jednym zastępem do NZK w miejscowości Petryki. Niezwłocznie wyjechano zastępem technicznym udając się pod podany adres.

    Po dotarciu na miejsce, zastano starszą kobietę bez funkcji życiowych. Nasze działania polegały na resuscytacji krążeniowo oddechowej, a po przybyciu zastępu z OSP Zbiersk również z użyciem AED lecz bez defibrylacji. Po dojechaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego z Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Rychwale odstąpiono od Medycznych Czynności Ratunkowych. Nasz zastęp powrócił do bazy po około godzinie.

    Siły i środki:

Foto: zdjęcie poglądowe z archiwum OSP Stawiszyn (zabrania się użycie zdjęć bez zgody)

Dołącz do nas
Google+