OSP Stawiszyn

25/2021 Kolizja pojazdu ciężarowego z oznakowaniem drogowym

Uszkodzone dwa pojazdy i zniszczone oznakowanie drogowe na DK25 w miejscowości Piątek Mały.

    Dnia 17 lipca o godzinie 01:21 zostaliśmy zaalarmowani przez dyżurnego MSK KM PSP w Kaliszu na wezwanie do remizy. Po przybyciu pierwszych strażaków do remizy i skontaktowaniu się z MSK zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej w miejscowości Piątek Mały na DK25.

    Na miejsce zdarzenia wyjechaliśmy zastępem SLRt w obsadzie 5 ratowników. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy pojazd ciężarowy z uszkodzonym całym przodem i zniszczone oznakowanie wysepki rozdzielającej pasy drogi a także jedno auto osobowe, które najechało na pozostałości po oznakowaniu drogowym. Żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie wymagała pomocy przedmedycznej, dodatkowo pojazdem ciężarowym poruszali się obywatele Gruzji co było dużym utrudnieniem w porozumieniu się z nimi.

    Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a także kierowaniu ruchem. Po około godzinie zastęp powrócił do bazy.

Siły i środki:

  • 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars - OSP KSRG Stawiszyn
  • 341[P]22 GBARt 2,5/16 MAN TGL 12.250/Stolarczyk - JRG-1 KM PSP Kalisz
  • Radiowóz - WRD KMP Kalisz
  • Radiowóz - KP Stawiszyn
Dołącz do nas
Google+