OSP Stawiszyn

24/2021 Pożar transformatora w Zbiersku Kolonii

Pożar transformatora drugą interwencją po burzy, która przeszła nad naszą gminą.

    Podczas prowadzenia działań przez zastępy SLRt i GBA 3/16 w miejscowości Piątek Mały zostaliśmy zaalarmowani ponownie tej nocy, tym razem do pożaru transformatora w miejscowości Zbiersk Kolonia.

    Decyzją dyżurnego MSK KM PSP w Kaliszu zastęp GBA 3/16 został zadysponowany z Piątku Małego do pożaru transformatora w Zbiersku Koloni, natomiast do pomocy przy usuwaniu drzewa w Piątku Małym został zadysponowany zastęp GCBA 6/32. Zastęp po zakończeniu działań powrócił do miejscowości Piątek Mały.

   Nasze działania wsparły jednostki OSP Tykadłów i PSP Kalisz, ponieważ zastępy z jednostki OSP Zbiersk brały udział w gaszeniu pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Stropieszyn na terenie gminy Mycielin

Siły i środki:

  • 349[P]94 GBA 3/16 Renault S170Ti/Camiva - OSP KSRG Stawiszyn
  • 359[P]35 GCBA 5/32 Scania/PSS Szczęśniak - OSP KSRG Tykadłów
  • 341[P]25 GCBARt 5/32 Scania/Bocar - JRG-1 KM PSP Kalisz
Dołącz do nas
Google+