OSP Stawiszyn
23/2021 Usuwanie skutków burzy

23/2021 Usuwanie skutków burzy

Burze przechodzące nad regionem nie oszczędziły i naszej gminy, powodując dwie interwencję naszych zastępów.

    W nocy z 14 na 15 lipca nasze wszystkie 3 zastępy działały przy usuwaniu skutków burzy, która przeszła nad naszą gminą. O godzinie 21:29 dyżurny z MSK KM PSP w Kaliszu zadysponował dwa nasze zastępy GBA i SLRt do miejscowości Piątek Mały, gdzie powalone przez piorun drzewo zerwało linię średniego napięcia.

    Po zajechaniu na miejsce zastępów okazało się, że zablokowane są dwie drogi; DK25 przez leżącą na niej linię średniego napięcia i droga gminna blokowane przez powalone drzewo.

    Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji a następnie przystąpienia do usunięcia drzewa z drogi za pomocą pił spalinowych i sprzętu burzącego. Pod koniec naszych działań przyjechało Pogotowie Energetyczne, które po sprawdzeniu leżącej na jezdni linii nie stwierdziło zagrożenia co skutkowało odblokowaniem DK25. Podczas prowadzonych działań zastęp GBA3/16 został zadyspomowany do innego zdarzenia a do pomocy przy usuwaniu drzewa z jezdni wyjechał zastęp GCBA6/32.

    Podziękowania należą się panu Mariuszowi Rogackiemu za użyczenie ładowarki przy usunięciu powalonego drzewa z jezdni.

Siły i środki:

  • 349[P]86 Ford Transit/FrankCars - OSP KSRG Stawiszyn
  • 349[P]94 GBA 3/16 Renault S170Ti/Camiva - OSP KSRG Stawiszyn
  • 349[P]85 GCBA 6/32 Jelcz 004/325 - OSP KSRG Stawiszyn
  • Pogotowie Energetyczne
Dołącz do nas
Google+