OSP Stawiszyn
13/2021 Pożar auta

13/2021 Pożar auta

W dniu 12.05.2021 roku nasza jednostka została wezwana jednym zastępem do pożaru auta.

O godzinie 15:48 MSK KM PSP w Kaliszu zaalarmowało naszych strażaków, po skontaktowaniu się drogą radiową z Miejskim Stanowiskiem Kierowania dowiedzieli się o pożarze auta w Piątku Małym Koloni na DK25. po około 2 minutach wyjechaliśmy zastępem GBA udając się na miejsce zdarzenia. Po przejechaniu odcinka drogi DK25 do Witoldowa nie znaleźliśmy palącego się auta; po przekazaniu informacji do MSK cofnęliśmy się z powrotem do Piątku Małego Kolonii gdzie znajdował się pojazd na poboczu by się upewnić czy nie jest to "nasz palący się samochód". Okazało się, że jest to ten samochód, który uległ awarii turbiny, przejeżdżający kierowca widząc kłęby dymu z układu wydechowego zadzwonił na numer alarmowy lecz nie zatrzymał się i pojechał dalej. Kierowczyni zepsutego pojazdu nie wiedząc o wezwanych służbach ratowniczych nie reagowała na zastępy Straży Pożarnej.

NASZYM APELEM JEST TO ABY OSOBY ZGŁASZAJĄCE JAKIE KOLWIEK ZDARZENIE POZOSTAWAŁY NA MIEJSCU ZDARZENIA AŻ DO PRZYJAZDU SŁUŻB W CELU SZYBSZEGO ZLOKALIZOWANIA MIEJSCA.

Nasze działania polegały na zneutralizowaniu plamy oleju na jezdni i jej uprzątnięcie. Działania trwały około 30 minut.

Siły i środki:

349[P]94 GBA 3//16 RENAULT S170Ti/Camiva - OSP KSRG Stawiszyn
341[P]25 GCBA 5/32 SCANIA P410 - JRG-1 KM PSP Kalisz
Radiowóz - Komisariat Policji w Stawiszynie

Dołącz do nas
Google+