OSP Stawiszyn
03/2021 Samochód w rowie na DK25

03/2021 Samochód w rowie na DK25

Bardzo złe warunki drogowe spowodowane dużymi opadami śniegu przyczyną wieczornego zdarzenia na DK25 w miejscowości Piątek Mały - Kolonia.

Już drugi raz zostaliśmy zadysponowani dziś zastępem 349[P]86 SLRt Ford Transit do zdarzenia. O godzinie 17:49 MSK KM PSP w Kaliszu załączył selektywne alarmowanie i wezwał za pomocą sygnału syreny i sms naszych druhów do remizy. Po dotarciu pierwszych strażaków do remizy dowiedzieliśmy się o samochodzie osobowym w rowie na DK25. Natychmiast wyjechano zastępem technicznym i udano się na miejsce zdarzenia. Po dojechaniu na miejsce zastano pojazd osobowy na polu, który dzięki mocno zasypanemu rowowi przejechał go bez jakich kolwiek uszkodzeń. Samochód był już holowany za pomocą ciągnika rolniczego. Nasze działania polegały na zbadaniu kierowcy w celu sprawdzenia czy nie ucierpiał w zdarzeniu. Po przyjeździe policji i zastępu PSP zostały spisane protokoły i odjechaliśmy do bazy.

Siły i środki:

  • 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars - OSP KSRG Stawiszyn
  • 341[P]22 GBARt 2,5/16 MAN TGL 12.250 - JRG-1 KM PSP Kalisz
  • Radiowóz - Komisariat Policji w Stawiszynie

FOTO: FUNPAGE OSP STAWISZYN (zabrania się użycie zdjęć bez zgody)

Dołącz do nas
Google+