OSP Stawiszyn

19/2017 Pożar stolarni w Pruszkowie

Pożar stolarni w miejscowości Pruszków w gminie Blizanów

W dniu 29 maja 2017 roku o godzinie 15:55 nad Stawiszynem rozległ się dźwięk syreny, alarmującej strażaków. Pierwsi przybyli do remizy strażacy dowiedzieli się o pożarze stolarni w Pruszkowie w gminie Blizanów.

Po paru minutach zastęp 349[P]85 GCBA 6/32 JELCZ 004M/325M wyjechał z remizy udając się na miejsce pożaru. Po dojechaniu na miejsce naszego zastępu, zastano walczących już z pożarem innych strażaków z okolicznych jednostek a także strażaków z Kalisza.

Obowiązkami wszystkich uczestniczących w akcji strażaków było gaszenie palącej się stolarni a następnie rozbiórka budynku i dogaszanie pogorzeliska.

Nasze działania trwały do późnych godzin nocnych ponieważ długotrwałym procesem było dogaszanie wyrobów stolarskich m.in. palet.

Dołącz do nas
Google+