OSP Stawiszyn
14/2017 kolizja drogowa na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z DK25 w Stawiszynie

14/2017 kolizja drogowa na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z DK25 w Stawiszynie

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia się dwóch pojazdów, samochodu osobowego oraz samochodu dostawczego

W dniu 29 kwietnia 2017 roku o godzinie 13:08 po raz kolejny zawyła syrena wzywając strażaków do remizy. W remizie strażacy dowiedzieli się o kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulicy Słonecznej z obwodnicą miasta.

Po paru minutach zastęp 349[P]86 wyjechał z remizy udając się na miejsce zdarzenia. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że zderzeniu uległy samochód osobowy marki Volkswagen Touran i samochód dostawczy marki Volkswagen Transporter. Kierująca Touranem wymusiła pierwszeństwo na prawidłowo jadącym Transporterze w wyniku czego zderzyły się te pojazdy blokując skrzyżowanie.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działania oraz odłączenie akumulatorów w pojazdach,  żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie potrzebowała opieki medycznej. Po działaniach policji przystąpiliśmy do uprzątnięcia jezdni z rozbitych pojazdów oraz płynów eksploatacyjnych i innych pozostałości z rozbitych aut.

Nasze działania trwały ponad godzinę

Siły środki:

  • 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars - OSP STAWISZYN
  • 341[P]41 GBARt Iveco/WISS - JRG-1 KM PSP KALISZ
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe

Autorzy zdjęć: Michał Bukowski, Szymon Witczak

Dołącz do nas
Google+