OSP Stawiszyn

12/2017 Wymuszenie przyczyną kolizji drogowej

Na odcinku około 200 m dwa zdarzenia drogowe w tym samym czasie

W dniu dzisiejszym (20.04.2017) o godzinie 19:15 nasi strażacy wyjechali zastępem 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars do zdarzenia drogowego w miejscowości Piątek Mały a pozostali w remizie strażacy byli w gotowości bojowej do wyjazdu drugim zastępem gdyby była taka potrzeba.

Po około 20 minutach dostaliśmy zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, tyle że 200 metrów od poprzedniego.

Natychmiast z remizy wyjechał zastęp 349[P]94 GBA 3/16 Renault S170Ti/Camiva udając się do Piątku Małego na miejsce zdarzenia.

Po dojechaniu na miejsce okazało się, że w kolizji drogowej brały udział dwa samochody osobowe Opel Vectra i Toyota Corolla Verso. Kierowca samochodu marki Toyota wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu samochodem marki Opel co skutkowało zderzeniem tych pojazdów oraz zjechaniem do rowu samochodu marki Opel.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach.

Nasze działania trwały około półtorej godziny

Siły i środki:

  • 349[P]94 GBA 3/16 Renault S170Ti/Camiva - OSP STAWISZYN
  • 341[P]25 GCBA 5/32+4 Scania/Bocar - JRG-1 KM PSP KALISZ
Dołącz do nas
Google+