OSP Stawiszyn

02/2017 Kolejny wypadek samochodowy na DK 25 w Stawiszynie

Nieustąpienie pierwszeństwa przez Scanie prawdopodobną przyczyną wypadku samochodowego

W dniu 7 lutego 2017 roku o godzinie 10:47 zostaliśmy wezwani przez MSK KM PSP w Kaliszu do wypadku drogowego w Stawiszynie na obwodnicy miasta.

Zaledwie po paru minutach zastęp 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars wyjechał z remizy udając się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że w wypadku drogowym brały dwa pojazdy; samochód ciężarowy marki Scania oraz samochód osobowy marki VW Polo.

Obowiązkami strażaków było w pierwszej kolejności zabezpieczenie miejsca akcji i wykonanie dojścia do poszkodowanego w samochodzie osobowym poprzez rozcięcie karoserii. Podczas działań ratowniczych brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa, który przetransportował jedną osobę poszkodowaną z samochodu osobowego. Następnie po zakończeniu działań przez Policję przystąpiono do oczyszczania drogi z pojazdów i pozostałości powypadkowych.

Nasze działania trwały blisko 2 godziny

Siły i środki:

  • 349[P]86 SLRt Ford Transit/FrankCars - OSP STAWISZYN
  • 341[P]25 GCBA 5/32+4 Scania/Bocar - JRG1 KM PSP KALISZ
  • 341[P]41 SLRt Iveco/Wawrzaszek - JRG1 KM PSP KALISZ
  • Śmigłowiec LPR
  • 1 Zespół Ratownictwa Medycznego
  • 2 radiowozy Policji
Dołącz do nas
Google+